Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom zegary ścienne

Zegary ścienne – modne dodatki dla domów i mieszkań

Data publikacji 9 maja 2021


Jeszcze nie tak dawno, bo jakieś kilkanaście lat temu, zegary ścienne były traktowane wyłącznie jak typowo praktyczne dodatki, które miały zapewniać pomieszczeniom wyższą funkcjonalność i miały być użytkowane zgodnie z pierwotnym założeniem. To się jednak zmieniło. Obecnie przeciętny człowiek sprawdza godzinę po prostu na telefonie albo na komputerze, dlatego też zegar ścienny służy mu do innego celu. Stał się on teraz typowym artykułem dekoracyjnym. Może być dumą całego domu i jego wyjątkową, niepowtarzalną ozdobą.

Oczywiście takie zegary będą cechować się odmiennymi rozmiarami, jednakże to, co różni je od siebie najbardziej, to ich stylistyka. Na nią oczywiście trzeba zwrócić uwagę. Nie należy wprowadzać do pomieszczenia czegoś, co po prostu nie będzie do niego pasować. Na szczęście istnieją tak zróżnicowane modele zegarów ściennych, że jeśli tylko ktoś zacznie się za nimi rozglądać i poszuka ich w sklepach, na pewno bez trudu zdoła je połączyć z każdym wybranym przez siebie pomieszczeniem. Sprawdźmy więc sobie dokładniej te najlepsze propozycje. Zobaczmy, jakie zegary są teraz na topie i czym się one dokładnie charakteryzują.

Rosnąca popularność stylu nowoczesnego doprowadziła do tego, że dziś to właśnie ten styl przewija się w większości budynków mieszkalnych i jest główną inspiracją architektów oraz projektantów. Widać to chociażby w zegarach ściennych. Teraz najmodniejsze są właśnie te nowoczesne, pojawiające się jako drobne akcenty modernistycznie zaaranżowanych pomieszczeń. Często bywają dość proste. Nowoczesne zegary ścienne nie muszą wcale szokować zwariowanymi konstrukcjami czy mocnymi kolorami. Są właśnie bardziej minimalistyczne, dzięki czemu nigdy nie dominują wnętrz, a tylko je dopełniają. Potrafią złączyć się z wszelkimi innymi dekoracjami.

Zegarom klasycznym też mówimy tak! One idą w zupełnie inną, wręcz przeciwstawną stronę i zbliżają się do stylu tradycjonalistycznego. Z tego względu po prostu muszą być wykonane z drewna. Materiał ten gwarantuje im uniwersalny wizerunek i ponadczasowy wygląd, który nawet po wielu latach potrafi robić tak samo dobre wrażenie. Drewniane zegary ścienne pasują do pomieszczeń, które z założenia muszą być ciepłe i przytulne, czyli przede wszystkim do kuchni, ale też salonów bądź jadalni. Wkomponują się w przestrzeń wypełnioną innymi drewnianymi dodatkami czy po prostu licznymi drewnianymi meblami. A elegancja zawsze jest w cenie. Drewniany zegar ścienny potrafi podkreślić wyjątkowość całej klasycznej aranżacji.

live streaming

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?