Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle udostępnianie internetu

Jak udostępnić Internet przy pomocy telefonu?

Data publikacji 21 kwietnia 2021

W tym momencie nie dysponujesz Internetem stacjonarnym, ale mimo tego chciałbyś skorzystać z sieci na swoim komputerze, laptopie bądź tablecie? Da się zrobić! Tak naprawdę przy pomocy większości smartfonów (inteligentnych telefonów komórkowych) jesteś w stanie udostępnić Internet innym urządzeniom. Do tego potrzebny jest ci oczywiście Internet mobilny. A jak sprawić, by trafił on na inne urządzenie, czyli właśnie komputer bądź laptop? Jak skutecznie przeprowadzić udostępnianie Internetu i czy jest to bezpieczne?

Na pewno nie musisz się obawiać bezpieczeństwa tego rozwiązania. Ludzie już od lat z niego korzystają, więc jeśli tylko postąpisz zgodnie z zaprezentowanymi w tym tekście instrukcjami, twoje dane wciąż będą skutecznie chronione i na pewno nikt ich nie wykradnie, a ty nie padniesz ofiarą cyber ataku. Jeżeli więc posiadasz telefon z systemem Android, który jest użytkowany przez ponad 90% polskich użytkowników smartfonów, jesteś w stanie udostępnić Internet za pomocą trzech prostych metod. Do tego celu możesz wykorzystać hotsport, USB bądź bluetooth. Jak więc dokładnie skorzystać ze wszystkich tych sposobów?

Najpierw zajmijmy się hotspotem. Jeżeli właśnie z jego pomocą chcesz spróbować udostępnić Internet, musisz najpierw włączyć sobie ustawienia smartfona i przejść do karty nazwanej „połączenia” albo „sieci”, by od razu potem znaleźć w nowej zakładce wariant „udostępnianie internetu przez wi-fi”. Tak, to jest takie proste. Po włączeniu tej funkcji smartfon wyświetli ci listę urządzeń znajdujących się w jego pobliżu. Wybierz to, na którym chcesz skorzystać z Internetu i w ten szybki sposób połącz się z siecią. Jeżeli jest ona zabezpieczona hasłem, będziesz musiał raz jeszcze wpisać je na wybranym urządzeniu.

Internet równie szybko i łatwo możesz udostępnić przy pomocy bluetooth. Ta metoda działa niemalże tak samo jak ta pierwsza, wykorzystująca hotspota. Ponownie wchodzisz więc w ustawienia telefonu i raz jeszcze znajdujesz zakładkę „połączenia” bądź „sieci”, by następnie zaznaczyć opcję „udostępnianie internetu przez bluetooth” (może ona brzmieć nieco inaczej, ale szukaj po prostu czegoś takiego). Pamiętaj tylko, aby przez skorzystaniem z tej opcji włączyć bluetooth i na telefonie, i na urządzeniu, które docelowo ma zostać połączone z Internetem. W przeciwnym wypadku metoda nie zadziała.

Trzecia opcja to już udostępnianie Internetu przez kabel USB. Nie jest ona aż tak wygodna jak dwie poprzednie, ale za to pozwala ci korzystać z Internetu przez dłuższy czas poprzez jednoczesne ciągłe ładowanie twojego telefonu.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?