Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom eleganckie zasłony do salonu

Zasłony do salonu – jakie wybrać?

Data publikacji 13 maja 2021


Salon niemalże zawsze odgrywa rolę najbardziej reprezentatywnego pokoju w całym domu bądź mieszkaniu. Po jego wyglądzie ocenia się nieraz ogólną wartość domostwa. Goście zauważają go w pierwszej kolejności, bo też nieraz właśnie w nim są przyjmowani. Salon musi być zadbany, dlatego jego aranżacja musi być przemyślana. A co takiego warto w niej uwzględnić? Podstawą są oczywiście praktyczne meble oraz różnego rodzaju urządzenia zapewniające rozrywkę, a dodatkami – przeróżne elementy dekoracyjne. Eleganckie zasłony do salonu efektownie udekorują wnętrze. Zanim się jednak je kupi, warto zastanowić się nad ich rodzajem, w tym celu odpowiadając sobie na kilka kluczowych pytań jeszcze przed udaniem się do sklepu z dekoracjami.

Pierwsze pytanie tyczy się funkcji. Zasłony nie zawsze są przecież wyłącznie elementem dekoracyjnym. Mogą odgrywać kilka różnych ról w jednym czasie. Przede wszystkim w tych mniejszych pomieszczeniach nieraz zastępują klasyczne rolety i żaluzje, służąc do zaciemniania wnętrza i odgradzając je w ten sposób od świata zewnętrznego. Skutecznie chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym zwłaszcza podczas letnich dni. Jeżeli zasłona ma spełniać właśnie takie funkcje, nie może przypominać lekkiego kawałka cieniutkiego i półprzezroczystego materiału. Powinna wykazać się właściwościami zaciemniającymi. W tym celu należy szukać zasłon wykonanych z grubszych materiałów, nazywanych zasłonami typu blackout, które w ogóle nie prześwitują i to nawet wtedy, gdy zapali się w pokoju światło. Znacznie większy wybór mają jednak te osoby, które od osłon okiennych oczekują wyłącznie dobrego wyglądu. Salon można przecież zaciemniać przy pomocy rolet zewnętrznych. W takim wypadku zasłony wewnętrzne mają „jedynie” atrakcyjne dla oka.

Eleganckie zasłony do salonu mogą albo łączyć się i komponować ze stworzoną już aranżacją, albo stawać się dla niej elementem kontrastowym, który będzie się wyróżniać na jej tle. Którą drogą warto pójść? To już zależy i na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć, zgodnie z własnymi oczekiwaniami względem ostatecznego wyglądu salonu. Zasłona, która ma być punktem kontrastowym, powinna wyróżniać się chociażby mocnym kolorem (przeciwstawnym do tego zastosowanego w meblach czy na ścianach), ciekawszym wzorem bądź zupełnie nieoczywistą fakturą i rozmiarem. Z kolei ta, która ma się łączyć z gotowym już wystrojem, może zostać wykonana np. z materiału zastosowanego w poduszkach albo może mieć kolor zbliżony do tego użytego w innych dodatkach.

zapaska dla kelnerów

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?