Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle jak przyspieszyć internet

Jak można przyspieszyć Internet bezprzewodowy?

Data publikacji 11 maja 2021

Twój Internet nie działa ostatnio najlepiej i masz wrażenie, że na załadowanie każdej pojedynczej strony internetowej musisz czekać znacznie za długo? W takim razie najwyższa pora coś z tym zrobić. Internet ma ci przecież ułatwiać życie, a nie zabierać twój wolny czas i stawać się źródłem frustracji. A spokojnie możesz sprawić, by działał on znacznie lepiej niż w chwili obecnej. No to jak przyspieszyć Internet? Na samym początku sprawdź, czy rzeczywiście działa on wolno.

W tym celu musisz dokonać analizy szybkości swojego łącza internetowego. Powinieneś sprawdzić jakość połączenia, by na tej podstawie ocenić ogólną szybkość Internetu. A to wszystko może zależeć od licznych czynników. Zanim więc zaczniesz sprawdzać poniższe rozwiązania wykorzystywane w celu przyspieszania Internetu, upewnij się, że z tą szybkością rzeczywiście masz problem, robiąc to przy pomocy specjalnych testów szybkości łącza. Nie musisz ich przeprowadzać zupełnie samodzielnie. Raczej zresztą nie dałbyś sobie z tym rady, jeżeli nie masz żadnej wiedzy w tym temacie. Na szczęście na wybranych stronach internetowych znajdziesz takiego gotowe systemy, które same sprawdzą za ciebie szybkość twojego łącza. Aby test był wiarygodny, pamiętaj tylko, by w jego trakcie mieć tylko jedno urządzenie podłączone do sieci.

Przeprowadzona analiza wykazała, że twój Internet rzeczywiście jest wolny i nie cechuje się najlepszą sprawnością? W takim razie teraz możesz już płynnie przejść do aktywnego działania i zastosowania różnych trików na to, jak przyspieszyć Internet. Pierwszy z nich jest bardzo prosty i dość intuicyjny. Zanim zaczniesz bawić się w jakieś skomplikowane czynności, odpowiednio skonfiguruj swój router. Przejdź do panelu administracyjnego routera, robią to np. za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a następnie wybierz właściwy kanał (do wyboru masz ich kilkanaście). Przeważnie najmniej obciążone są kanały 6 oraz 11. To właśnie je powinieneś wypróbować. Być może już ta prosta zmiana wyraźnie przyczyni się do natychmiastowego przyspieszenia Internetu.

Powinieneś też postarać się usunąć wszystkie te czynniki, które mogą negatywnie wpływać na szybkość i ogólną sprawność połączenia. Jeżeli nie korzystasz w danym momencie z niektórych urządzeń, odłącz je od sieci i podłącz do niej dopiero wtedy, gdy będziesz chciał po nie sięgnąć. Urządzenia pracujące na dokładnie tej samej częstotliwości nigdy nie powinny występować blisko siebie. Spróbuj je od siebie oddalić. To też może pomóc ci w przyspieszeniu Internetu.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?