Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle domowe maseczki

Domowe maseczki do cery dojrzałej

Data publikacji 8 grudnia 2021


Kosmetyki do cery dojrzałej zazwyczaj zawierają w sobie różnorodne olejki, roślinne masła i inne naturalne składniki aktywne. Często też pojawiają się w nich wody kwiatowe, a nawet i miód, który jest przecież jednym z bardziej odżywczych produktów dla skóry. A to właśnie z tych substancji mogą składać się różne domowe maseczki. Twórz je sama i nakładaj na cerę po wcześniej wykonanym peelingu, a następnie przytrzymuj na niej przez jakieś dwadzieścia minut. Koniecznie kombinuj też z różnorodnymi recepturami. Sprawdzaj i testuj gotowe przepisy na maseczki do cery dojrzałej, ale również wymyślaj je sama i nie bój się tutaj trochę pokombinować.

Nie używaj wyłącznie tych maseczek, które już dobrze znasz. Maska z dodatkiem kakao bądź czekolady wyraźnie odżywi cerę i nada jej przyjemnego kolorytu. Z kolei ta zawierająca zieloną glinkę dogłębnie tę cerę oczyści. Z pielęgnacją cery dojrzałej świetnie radzą sobie nawet domowe maseczki przygotowane z… dojrzałych bananów. Są one bardzo delikatne dla skóry, ale przy tym potrafią m.in. łagodzić podrażnienia oraz zmniejszać zaczerwienienia.

Przeczytaj więcej na jejuroda.pl

Znaczenie regularnych wizyt kontrolnych u dentysty

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?