goldo.pl

goldo.pl – blog tematyczny – lifestyle, dom, uroda

jaką pracę wybrać
Lifestyle

Mama w domu – praca zdalna

Mamy przebywające w domu z dziećmi, mają bardzo mało czasu dla siebie i na realizowanie swoich potrzeb. Zajmują się organizacją życia całej rodziny. Poza wszystkimi obowiązkami domowymi umawiają wizyty lekarskie, bawią się z dziećmi, pomagają im w nauce, wożą pociechy na różnego rodzaju zajęcia.
Czy jest w tym wszystkim miejsce na życie zawodowe? Jaką pracę wybrać, kiedy ma się tyle obowiązków na głowie?
Jednym ze sposobów jest znalezienie pracy zdalnej, najlepiej w niepełnym wymiarze godzin. Daje to możliwość połączenia opieki nad dzieckiem, prowadzenia domu i pracy. Ponadto można zarobić trochę pieniędzy i podreperować domowy budżet.
Obecnie dosyć łatwo jest znaleźć dodatkowe źródło dochodu. Największe możliwości zdecydowanie daje internet. Tu można znaleźć setki ogłoszeń. Każdego dnia portale internetowe i agencje zamieszczają różnorodne oferty. W zasadzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Wystarczy znaleźć codziennie trochę czasu i przejrzeć aktualne ogłoszenia.
Praca zdalna jest całkowicie niezależna od lokalizacji. To jej podstawowa zaleta. Poza tym, kiedy pracuje się w niepełnym wymiarze godzin, samemu można regulować godziny pracy. To od nas zależy, kiedy zajmujemy się pracą i ile czasu na nią poświęcamy.
Jedną z opcji jest założenie bloga internetowego. Nie jest to trudne. Wystarczy wykupić domenę i skorzystać z odpowiedniego oprogramowania blogowego. Jednak trzeba mieć pomysł, lekkie pióro i wiedzieć jakie treści chcemy przekazać czytelnikom. Dzięki Google Adsense można całkiem nieźle zarobić. Google Adsense oznacza, że na blogu pojawiają się reklamy od Google.
Inną możliwością są tzw. linki partnerskie. Wystarczy się zarejestrować w różnego rodzaju programach partnerskich. To pozwala dopasować witrynę do produktów i usług różnych firm. Jeżeli ktoś zrobi zakupy przez taki link na blogu, właściciel bloga dostaje wynagrodzenie.
Można też sprzedawać produkty własne. Zarówno towary, jak i produkty cyfrowe oraz różnego rodzaju usługi.
Dobrym pomysłem jest również buzz marketing, czyli marketing szeptany.
Za jego pomocą można reklamować na swoim blogu produkty firm zajmujących się sprzedażą bezpośrednią.
Współpracując ze znanymi i renomowanymi markami można wygenerować całkiem duży dochód.
Aby mieć większe zasięgi należy być aktywnym i zwracać na siebie uwagę. To zapewni większy ruch w witrynie, a tym samym wyższe zarobki. Najlepsze do tego są portale społecznościowe oraz YouTube i Google. Dzięki dużej popularności można zyskać przewagę nad konkurencją.