Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom lustra do salonu

Lustra do salonu – jak je dobrać?

Data publikacji 5 maja 2021


Lustra należą do grupy dość standardowych i często wybieranych dekoracji domowych. Są świetne, bo łączą w sobie i wysoką użyteczność, i doskonały design. Mogą dopełniać i uzupełniać wszelkiego rodzaju pomieszczenia. Przeważnie występują jednak w łazienkach, sypialniach albo po prostu pokojach dziennych. Lustra do salonu zapewnią wnętrzu reprezentacyjny charakter i na pewno błyskawicznie podniosą jego wartość. Mogą też korzystnie wpłynąć na klimat panujący we wnętrzu. Bardzo często są stosowane w małych pomieszczeniach, a wynika to z ich zdolności do wizualnego powiększania przestrzeni. Ponadto duże szklane tafle będą rozświetlać swoje najbliższe otoczenie i nadadzą mu dodatkowej elegancji oraz klasy. Za ich sprawą aranżacja nabiera lekkości. Staje się bardziej przystępna, przyjazna i w pewnym stopniu świeża. Każde lustro ma swój wyjątkowy urok. Można też wykorzystać je do zakrycia pewnych defektów powstałych w ścianach albo po prostu do udekorowania jednej ze ścian.

Przed rozpoczęciem poszukiwań idealnego lustra i podjęcia pierwszej próby idealnego zgrania go z aranżacją salonu, należałoby określić dla niego właściwe miejsce i ustalić, gdzie ma się ono pojawić. Od lokalizacji zależeć będzie przecież jego rozmiar. A lustro nie musi koniecznie zawisnąć na ścianie, bo w modzie są także jego modele stojące, które ustawia się bezpośrednio na podłodze. Taki detal wykaże się bardziej oryginalnym charakterem. Lustra stojące wciąż nie są zbyt często stosowane w pokojach dziennych, ale to właśnie może być ich zaletą, bo nikt nie spodziewa się ich w salonach. Klasycznym wyborem zawsze będą jednak lustra wiszące. One pasują nawet do mniejszych wnętrz i do nich na pewno powinny być dobierane.

Lustra do salonu różnią się od siebie także ogólnym wyglądem. Wypełniające je od środka tafle wykonywane są oczywiście wyłącznie ze szkła, ale już otaczające je oprawy mogą być tworzone z paru różnych materiałów. Drewniane ramy połączą się na pewno z drewnianymi meblami i drewnianymi dodatkami. Stworzą spójną całość z aranżacją klasyczną, rustykalną, ale także i tą minimalistyczną bądź skandynawską. Z kolei lustra otoczone cieniutką metalową ramą, niemalże niewidoczną z daleka, będą pasować do wnętrz industrialnych o znacznie bardziej surowym klimacie. Metal w tych dodatkach nieraz bywa barwiony. Nie musi być koniecznie srebrny czy biały. W przypadku niektórych luster bywa on nawet czarny. Ten kolor zapewnia dodatkom jeszcze mocniejszy i bardziej wyrazisty charakter, który można świetnie wykorzystać.

live streaming

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?