Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy Import z Chin z pośrednikiem

Import z Chin z pośrednikiem – co warto wiedzieć?

Data publikacji 6 sierpnia 2021

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przy importowaniu towarów z Chin należy nie tylko dopełnić bardzo dużej liczby formalności, ale również porozumiewać się z osobami, których zachowanie i styl życia odbiega od standardów mieszkańców europejskich krajów. W znacznej większości przypadków nie dochodzi do transakcji przez brak odpowiedniej wiedzy. Czy przy imporcie towarów z Chin warto zdecydować się na pośrednika?

Największe problemy przy samodzielnym imporcie z Chin

Pierwszy istotny problem będzie dotyczył dokumentacji. Zdarzają się bowiem sytuacje, że mimo otrzymania właściwych certyfikatów jeszcze przed wysyłką, okazują się one fałszywe. Godny uwagi jest fakt, że przeważnie prawda wychodzi na jaw dopiero przy odprawie celnej w Polsce. Kolejnym problemem jest zupełnie inny towar próbny w porównaniu do ostatecznej wersji. W najprostszym możliwym ujęciu próbki, które zostały wysłane przez określonego dostawcę, w ogóle nie pokrywają się z tym, co zostało przez niego wysłane jako finalna partia towaru. Klienci bardzo często narzekają także na kwestie związane z zaliczką. Zdarzają się sytuacje, że poszczególne fabryki nie są w stanie wykonać lecenia po przyjęciu zaliczki. Nie tylko nie są dotrzymywane terminy, ale również urywa się z nimi kontakt. Przedsiębiorca może również otrzymać informację, że po wpłaceniu zaliczki konieczne będzie zrezygnowanie z niektórych opcji lub wpłacenie większej kwoty. Celem sprzedawców jest oczywiście chęć zarobienia większych pieniędzy.

Import z Chin z pośrednikiem

Należy mieć świadomość, że można bez większego problemu uniknąć wszystkich wymienionych wyżej problemów. Zdecydowania ich większość jest wynikiem braku wiedzy i doświadczenia. Osoby, które chcą zaoszczędzić na pośrednictwie przy imporcie, w konsekwencji tracą jeszcze więcej. Oznacza to, że zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zaufanie specjalistom. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że opłaty za usługi pomocy przy imporcie są niższe w porównaniu do ewentualnych strat na źle przeprowadzonych transakcjach. Rekomendowane jest zatem zaufanie rzetelnym przedsiębiorstwom, które mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Należy mieć świadomość, że największym atutem podjęcia współpracy przy imporcie z Chin jest przejrzysta umowa. Warto wiedzieć, że po jej podpisaniu osoba zainteresowana nie będzie miała praktycznie żadnych problemów z ewentualnym pociągnięciem podmiotu do odpowiedzialności. Ponadto na sprowadzone produkty zostanie wystawiona polska faktura VAT.

Czy dobrym rozwiązaniem będzie import z Chin z pomocą pośrednika?

Należy mieć świadomość, że import z Chin z pośrednikiem jest w najprostszym możliwym ujęciu zarówno realną, jak i korzystną pomocą. Godny uwagi jest fakt, że specjaliści pracujący w omawianej branży mają nie tylko ogromne doświadczenie, ale również wiedzę praktyczną i teoretyczną. Doskonale wiedzą, jak powinno się pracować z dostawcami z Azji.

Nie można zapomnieć, że wykwalifikowany pośrednik jest w stanie wynegocjować dla swojego klienta niższe ceny. Zna również język chiński, dlatego nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem najlepszych towarów, a także zaufanych dostawców, z którymi nie będzie problemów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoba, która zdecyduje się na współpracę z pośrednikiem w imporcie z Chin, zaoszczędzi na transakcjach. Ponadto w ten sposób przedsiębiorca nie będzie narażony na stres. Oczywiście wraz ze zdobyciem doświadczenia w omawianej branży, można bez większego problemu rozpocząć samodzielny import z Chin. Na początku jednak rekomendowane jest zaufanie specjalistom.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.discolm.pl/

zapaska dla kelnerów

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?