Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Data publikacji 3 czerwca 2022


Wybranka serca powinna zawsze wiedzieć o uczuciach, jakimi ją darzymy. Oprócz słów dowodem miłości jest także pierścionek zaręczynowy, który oznacza, że to właśnie z tą kobietą chcemy spędzić swoją przyszłość. Jak w takim razie go wybrać, skoro w sklepach jest ich tak różnorodny wybór?

Klasyczne pierścionki zaręczynowe

Wyboru pierścionka zaręczynowego powinien dokonać mężczyzna, ale tak naprawdę wielu panów oddaje wybór w ręce wybranki i po prostu wspólnie udają się na zakupy, oczywiście wybierając biżuterię w z góry założonym budżecie. Niestety nie ma tym nawet cienia romantyzmu, więc jeśli kobieta jednak oczekuje większego zaangażowania ze strony partnera i przede wszystkim wyjątkowej niespodzianki, to mężczyzna powinien podjeść do tego wyzwania bardziej indywidualnie.

Największym problemem dla mężczyzny jest wybór odpowiedniego pierścionka. Warto w tym celu przyjrzeć się biżuterii, jaką nosi przyszła narzeczona i wybrać coś w tym stylu. Paradoksalnie najłatwiej będą mieć panowie, których wybranka nie jest szczególną miłośniczką biżuterii i zazwyczaj jej nie nosi – wtedy najlepiej postawić na klasyczny pierścionek zaręczynowy, który posiada jedno oczko na czterech lub sześciu łapkach. Taka biżuteria to klasyka przetestowana przez kolejne pokolenia kobiet – zawsze jest dobrym wyborem.

Oryginalna biżuteria na oświadczyny

Jest jednak wiele kobiet, które swój pierścionek zaręczynowy chciałyby widzieć w bardziej oryginalnej formie. W sklepach jubilerskich znajdziemy bardzo różnorodny wybór tego rodzaju biżuterii zaręczynowej, która może różnić się po wieloma względami – zarówno zastosowanym materiałem, jak i kształtem i dodatkowymi zdobieniami – pozostaje tylko wybrać ją adekwatnie do preferencji wybranki, co wcale nie musi być łatwe.

Na pewno można oczekiwać pomocy w tej kwestii od profesjonalnego sprzedawcy. Warto także przyłożyć wagę do prawidłowego wyboru rozmiaru pierścionka.

Jaki kamień do pierścionka zaręczynowego?

Najważniejszym elementem prawie każdego pierścionka jest oczko lub nawet kilka. Może być ono wykonane zarówno z kamieni szlachetnych, jak i półszlachetnych czy syntetycznych – wszystko zależy od budżetu, jaki zamierzamy przeznaczyć na tę biżuterię. Oczywiście najbardziej polecany jest diament, który jest bardzo trwałym kamieniem i według symboliki przynoszącym szczęście osobie, która go nosi.

Jednak niektóre panie mogą preferować bardziej wyraziste kamienie, np. szafir, rubin czy fioletowy tanzanit. Kolor oczka warto dopasować do preferencji przyszłej narzeczonej – może warto przejrzeć się noszonej przez nią biżuterii?

zapaska dla kelnerów

Redakcja goldo.pl

Nasi redaktorzy na blogu Goldo to zespół ekspertów z różnych dziedzin, którzy pasjonują się modą, urodą, domem, zakupami, zdrowiem i stylem życia. Każdy z naszych redaktorów jest specjalistą w swojej dziedzinie, posiadającym wiedzę i doświadczenie w branży, którą reprezentuje. Nasz zespół skupia się na tworzeniu treści, które są zarówno inspirujące, jak i przydatne dla naszych czytelników. Dzięki różnorodności naszych redaktorów możemy dostarczać artykuły z różnych perspektyw i zainteresowań, aby sprostać oczekiwaniom naszej społeczności czytelniczej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?